A KVTársulat ősbemutatója egy drámacsoport munkáját követi végig, a csoport által játszott drámajátékokból, és a foglalkozások közti szünetekből áll össze. Az előadás hősei egy bárhol elhelyezhető kisváros lakosai, akik a mindennapi életük problémáit és konfliktusait „hozzák be” a csoportba. Öt ember. Mindenki más céllal és elvárással vesz részt a kurzuson. Ahogyan a hat hét alatt is mindenki teljesen különböző okokból és attitűdből állít családot, számol tízig és bombafogócskázik. Iróniától mentesen, a kínosság határait állandóan átszakítva próbálnak szót érteni egymással a szereplők…
Annie Baker Magyarországon még nem játszott darabja olyan kérdéseket feszeget, mint hogy alkalmas-e a színház tramuafeldolgozásra, az élet jobbá tételére, vagy egyáltalán bármire….
„A szünetek és a csendek különösen fontosak a darabban – éppen annyira, mint a párbeszédek. A szövegben minden egyes szünet és csend átgondolt döntés eredménye. Elhagyásuk vagy elsietésük teljesen megváltoztatja a színdarabot… A csendek nélkül ez a darab egy szatíra, míg a csendekkel – remélhetőleg – egy furcsa kis naturalista meditáció a színházról, az életről, a halálról és az idő múlásáról….” (Annie Baker)
Annie Baker Pulitzer díjas amerikai szerző, Magyarországon egy művét sem játszották még. Elzbietza Chowaniecz (Gardénia) és Caryl Churchill (Földi paradicsom) után Annie Baker a 3. olyan kortárs nemzetközi szerzőnő, akinek a művét a KVTársulat mutatja be elsőként a hazai közönségnek.